Speciální zvedáky

Hydraulické zvedáky (Speciální zvedáky)

Jednopísté zvedáky EH 350 a EH 200

Tyto zvedáky lze za použití různých nástavců využít pro různé úkoly:

1. Při použití bajonetu (obj. č. 04-0041-P) jsou možné vysoké zdvihy při nízkých zvedacích bodech.

2. S pomocí standardně dodávaného tlakového dílu se používá vždy tam, kde jsou vyžadovány vysoké zvedací body a velké zdvihy.

3. Při použití hlavice (06-2352) a půlkruhové hlavice (06-2353) a také naklápěcí desky (06-3351) je zvedák 04-0041 důležitou součástí zvedacích zařízení (viz Skupina přístrojů 6, str. 20)

Výklopný zvedák

Výklopné zařízení slouží ke zvedání dvouosých vozidel a k jejich usazení na kolej. Výklopný zvedák přitom přebírá jak zvedání, tak i posun do strany, zatímco příslušné chapací rameno zabrání přeložení kola.

Vnitřní zvedák EH 100

Tento jedno-pístý zvedák je určen pro vnitřní zvedací body u tramvajových vozů a vozů metra. Vnitřní zvedák je vybaven odblokovatelným zpětným ventilem s oboustrannou tlakovou pojistkou. Píst vyjíždějící dolů je vybaven deskou s klouby, aby bylo možné vyrovnat šikmé pozice zvedáku. Vnější podobu lze upravit tak, aby odpovídala různým zvedacím zařízením, příp. tvarům nástavce, závitovým připojením a závěsným funkcím. Pozici bajonetového nástavce lze upravit dle potřeby, jako např. nahoře nebo uprostřed.