O nás

Procházka MP s.r.o., středisko manipulační prostředky a zdvihací zařízení vzniklo v roce 1994. Jsme prémiovým partnerem společnosti Columbus McKinnon, která sdružuje značky Pfaff-silberblau a Yale. Nově je součástí koncernu Columbus McKinnon také významný výrobce jeřábových komponentů a kladkostrojů Stahl CraneSystems. Naší specializací je prodej manipulační techniky, kompletace a revize vázacích prostředků, dodávky zdvihacích zařízení, jeřábů, kladkostrojů, zdvihacích stolů a plošin. Jsme také odborníky na posun a zvedání kolejových vozidel. Také se postaráme o evidenci a pravidelné kontroly Vašich manipulačních prostředků a zdvihacích zařízení. Také jsme certifikovanými partnery společností Zephir, Kumbruch a Hegendscheidt. Nově jsme spustili divizi MANTRA, která vyrábí montážní lávky – technologické plošiny, montážní a zkušební lisy kolejových podvozků.

Divize Zephir

Historický zájem o inovace a navrhování spolu s technologickým vývojem umožňují společnosti Zephir uspokojit požadavky každého zákazníka.

Vozidla Zephir jsou stále efektivnější díky technickému oddělení, které je schopno vytvořit vozidlo na míru na základě potřeb zákazníka.

Typickými zákazníky ZEPHIR jsou nejen železnice a jejich dílny a vlečky pro kolejová vozidla, ale všechny společnosti, které se podílejí na jakékoli úrovni v oblasti logistiky železnic, jako například: přístavy, intermodální, ocelárny, doly a průmyslová odvětví související s nerosty, výstavba nebo údržba kolejových vozidel, rafinérie a průmysl související s ropou, průmyslová odvětví související se dřevem, průmyslová odvětví související s kovovým šrotem, stavební společnosti železniční infrastruktury, chemický průmysl, služba záchrany a obnovy vlaků.
Každá fáze navrhování a výroby vozu Zephir probíhá v továrně se dvěma různými cíli:

Zajištění spolehlivého lokotraktoru;

UŠETŘETE VÍCE NEŽ 50% NA VAŠE LOGISTICKÉ NÁKLADY NA ŽELEZNIČNÍ PŘEPRAVĚ

Zephir kolejové lokomotivy- lokotraktory zajištují moderní a efektivní způsob provozu v halách, dílnách.

Přednosti lokotraktorů

 • pryž na trakční technologii
 • vyhrazený design pro železniční loděnice
 • pružnost železniční dopravy
 • vysoce efektivní řešení pro úsporu nákladů
 • nákladově efektivní, snadný a rychlý servis
 • infrastruktura, snížená údržba, maximální využití a životnost
 • snadná doprava a možnost přemístění
 • šetrný k životnímu prostředí

Divize Hegenscheidt

Společnost HEGENSCHEIDT-MFD je mezinárodně orientovaná středně velká společnost v oblasti obráběcích strojů. Společnost je součástí skupiny NILES-SIMMONS-HEGENSCHEIDT Group (NSH), která kombinuje více než 175 let zkušeností v německé a americké výrobě obráběcích strojů.

Společnost vyrábí a prodává jednotlivé stroje a výrobní zařízení na klíč pro železniční společnosti a automobilový průmysl ve dvou oblastech podnikání.

VÝHRADNÍ ZASTOUPENÍ SPOLEČNOSTI HEGENSCHEIDT MFD

HEGENSCHEDIT – MFD A FIRMA PROCHÁZKA MP S.R.O. – NOVÉ PARAMETRY SPOLUPRÁCE.

V roce 2017 se  po 4 letech spolupráce těchto firem se posunula zcela zásadním způsobem – byla uzavřena smlouva o výhradním zastoupení pro oblast nakolejovacích zařízení HEGENSCHEIDT – MFD.

Pro majitele nakolejovacího zařízení HEGENSCHEIDT – MFD to znamená především to, že servis  techniky této značky bude vykonáván pod dohledem a prostřednictvím výrobcem proškolených techniků a podmínky pro prodej a dodání náhradních dílů i nového příslušenství nakolejovacích zařízení budou lepší, než kdykoli jindy v historii působení firmy HEGENSCHEIDT – MFD na českém trhu.

Těší nás tento projev důvěry a věříme, že tuto novou formu spolupráce ocení především naši noví i stálí zákazníci.

DIVIZE MANTRA

 • Pro provozovatele a opravny kolejových vozidel, vozová depa a výrobce kolových i kolejových vozidel jsme vyvinuly novou řadu montážních lávek MANTRA.
 • Tyto montážní lávky lze libovolně skládat a postupné doplňovat z jednotlivých dílů ( pracovní lávky, přechodové lávky, schodiště k montážním lávkám) podle potřeby, a to i dodatečně podle potřeb narůstajícího provozu.
 • Montážní lávky MANTRA splňují a překračují všechny obvyklé bezpečnostní standardy.
 • Nově nabízíme řadu montážní a zkušební lisy pro kolejových podvozků.