Předání dvou kusů posunovadel ZEPHIR CRAB

19.12.2022

Našemu stálému obchodnímu partnerovi Škodě Transportation jsme letos před prázdninami předali do používání dvě posunovadla Zephir, a to typ CRAB 1800 E a CRAB 5000E.  Posunovadlo typu CRAB 1800 E  je dvojcestné elektrické posunovací zařízení skutečně malých rozměrů.

Během přejezdů po zpevněných plochách je CRAB řízen obsluhou pomocí výklopného volantu, na kolejích je ovládán výhradně prostřednictvím dálkového ovládání. Spřažení s kolejovým vozidlem je řešeno tak, že podstatná část posunovala je umístěna POD nárazníky např. vagonu.
Pracovní DÉLKA soupravy spřažené s tímto posunovadlem je tím MINIMALIZOVÁNA. Toto posunovací zařízení je určeno do provozů prostorově omezených a to přesně nás typ posunovadla CRAB 1500 E splňuje.

Druhý typ posunovadla, který jsme předávali byl CRAB 5000 E. Jedná se o nejsilnější posunovadlo z řady CRAB. Tento Lokotraktor s dvojcestným podvozkem, je určený především pro provoz v železničních halách, dílnách a skladech. Je výjimečně flexibilní. Jeho výkonnostní parametry spolu s velmi malým rádiusem otočení jej činí tichým, ekonomickým, ekologickým a bezpečným pomocníkem i v těch nejtěsnějších prostorách. Při vlastní hmotnosti 10 t utáhne nebo utlačí na kolejích soupravu o hmotnosti až 1.000 t. A to vše s tichým a ekologickým motorem o výkonu 30 kW. Přejete si více bezpečnosti či pohodlí? Automatické spřáhlo, klimatizovaná kabina, dálkové bezdrátové ovládání….to je jen náznak širokého sortimentu dodatečného vybavení.